Skip to main content
hero_2000x600_new-scaled.jpeg
Baner graficzny z napisami:  Szanuj życie! Siebie nie odbudujesz. Budowa stop wypadkom. www.pip.gov.pl

Bezpłatne szkolenia


Państwowa Inspekcja Pracy organizuje bezpłatne szkolenia i spotkania o tematyce związanej z bezpieczeństwem pracy w budownictwie adresowane do pracodawców, prowadzących firmy budowlane, a także przedstawicieli służby bhp działających w branży budowlanej. Naszą ofertę kierujemy głównie do przedstawicieli firm wykonujących prace budowlane na małych budowach. W miarę możliwości chcemy, aby szkolenia prowadzone były bezpośrednio na budowach, tak aby swoim zakresem objąć jak najszersze grono zainteresowanych oraz aby ich tematyka była dostosowana do zakresu prac prowadzonych na konkretnej budowie. Szczegółowe informacje dotyczące tematyki oraz terminów szkoleń można uzyskać we właściwym okręgowym inspektoracie pracy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniach zapraszamy do kontaktu z koordynatorami naszych działań.

OIP OLSZTYN

Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie zaprasza na III Mistrzostwa w Bezpiecznym Montażu Rusztowań. Wydarzenie skierowane jest do przyszłych i obecnych inżynierów, kierowników budów, inspektorów budowlanych bhp, właścicieli i pracowników firm budowlanych, rusztowaniowych i szalunkowych, a także do wszystkich zainteresowanych tym tematem. Mistrzostwa to nie tylko wyjątkowa okazja do śledzenia rywalizacji najlepszych ekip montażowych, ale również doskonała możliwość uczestnictwa w targach branży budowlanej, poznania nowych rozwiązań i praktyk oraz zdobycia wiedzy na temat bezpieczeństwa i przepisów dotyczących pracy na wysokości.

Data: 17 maja 2024 r. w godz. 8.00 – 16.00
Miejsce: Centrum Szkoleń Branżowych WMZDZ, ul. Lubelska 33C, Olsztyn.
Dołączcie do naszej społeczności i wspólnie działajmy na rzecz bezpieczeństwa na budowach!
Dla osób odwiedzających wstęp wolny.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Głównego Inspektora Pracy.

Więcej na stronach Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie i www.rusztowania-jurgo.pl/bmr

OIP Katowice

Informujemy, że 23 kwietnia 2024 r. w godzinach 10:00-12:00 w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, ul. Owocowa 6-6a, we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych - Oddział w Sosnowcu, organizowane jest bezpłatne szkolenie dla branży budowlanej.

Tematyka szkolenia: „O bezpieczeństwie pracy w budownictwie".

  • Szkolenie składa się z dwóch bloków tematycznych:
    W pierwszym bloku pracownicy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych z Oddziału w Sosnowcu przedstawią prezentację pt. „Świadczenia przysługujące w związku z wypadkami przy pracy".
  • W drugim bloku nadinspektor pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach z Sekcji Nadzoru i Kontroli przedstawi prezentację pt. „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie".

Zgłoszenia prosimy kierować na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OIP Wrocław

Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze zaprasza przedstawicieli branży budowlanej na spotkanie szkoleniowe, które odbędzie się 16 kwietnia 2024 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy Jeleniej Górze, ul. Wincentego Pola 8a.

Tematem spotkania będzie omówienie zasad bezpiecznego przygotowania, organizacji i prowadzenia robót budowlanych. Podczas szkolenia zostanie poruszona również tematyka dotycząca zagrożeń wypadkowych w budownictwie oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób wykonujących prace na budowie.

Wydarzenie będzie okazją do uzyskania porad prawnych z zakresu budownictwa, a wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe o tematyce związanej bezpieczeństwem i higieną pracy na budowie, wydane nakładem Państwowej Inspekcji Pracy.

Dodatkowe informacje na temat szkolenia można uzyskać pod numerem telefonu: 502 207 601

OIP Wrocław

Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu zaprasza na seminarium pt.: „KWALIFIKACJE, UPRAWNIENIA, KOMPETENCJE POSIADANE PRZEZ PRACUJĄCYCH NA BUDOWIE, GWARANCJĄ BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ?”, które odbędzie się 23 kwietnia 2024 r., w godzinach 10:00 – 14:00, w sali 202 w Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu przy ul. Mikołaja Kopernika 5.

ZAKRES TEMATYCZNY:

  • przygotowanie do wykonywania zawodu: proces edukacyjny – szkolny,
  • kwalifikacje, uprawnienia, kompetencje wynikające z obowiązujących przepisów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
  • proces doskonalenia pracy oraz podnoszenia kwalifikacji,
  • zarządzanie zasobami ludzkimi w zakładzie pracy, a zarządzanie bezpieczeństwem pracy.

Podczas seminarium zaplanowano forum dyskusyjne z udziałem przedstawicieli Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu, Dolnośląskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie przy OIP we Wrocławiu oraz zaproszonych gości.

Udział stacjonarny w wydarzeniu należy potwierdzić do 17.04.2024 r. przesyłając zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

W seminarium można również wziąć udział zdalnie klikając w link:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_OTkyMTQwNjctZWEzYS00MjJiLTg3NTAtZjIzN2VkYjRhNTRm%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%220fe0a8c8-694b-4897-83c6-5584b77e3e55%22%2c%22Oid%22%3a%22783d9c55-1d2d-4058-b624-5b23f5124a81%22%7d

OIP Wrocław

Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu zaprasza na seminarium: Odpowiedzialność za bezpieczeństwo pracujących na budowie Data: 21 listopada 2023 r. Godzina: 10:30 – 14:30 Miejsce: Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu, ul. Kopernika 5, Sala 202 Seminarium będzie prowadzone w formule hybrydowej: słuchacze skorzystają z dostępu on-line.